Opel Omega


Idź do treści

Omega A

Historia Omegi

Historia Opla Omegi

Omega A

W październiku 1987 roku w salonach pojawił się następca Opla Rekorda – Opel Omega.

Opel Omega A sedan

Opel Omega Caravan


Pomimo krytyki ze strony mediów dotyczącej braku innowacyjności i podobieństwa do poprzedników Omega zebrała przez pierwsze trzy lata kilkanaście nagród i wyróżnień na całym świecie rozpoczynając od prestiżowego "Car of the Year” w 1987 roku a skończywszy na zdobyciu cztery razy z rzędu „Good Design Award” w Japonii.

Omega była wyposażana w komputer pokładowy i klimatyzację co miało ułatwić i umilić korzystanie z samochodu. Klimatyzowany był również schowek.

Komputer pokładowy i włącznik klimatyzacji w Omedze A


Od roku modelowego 1987 można było zamówić pakiet stylizacyjny firmy Irmischer w skład którego wchodziły dokładki zderzaka przedniego i tylnego, progi, spoiler na klapę bagażnika, felgi oraz kierownica.

Pakiet stylizacyjny Irmischer do Omegi A

Kierownica Irmischer


W 1990 Omega przeszła wizualny lifting. Błotniki i kierunkowskazy zostały zmienione, wykończenia boczne otrzymały chromowaną listwę, zmieniono również kształt atrapy chłodnicy Także przedni i tylny zderzak zmienił kształt i był standardowo lakierowany w kolorze nadwozia.

Omega A w wersji poliftowej


Wnętrze zostało zmienione subtelnie. Zastosowano nowe, lepszej jakości tkaniny obiciowe, zostały wygładzone przełączniki, również kierownica otrzymała nowy kształt.

Opla Omegę A produkowano do 1994 roku kiedy to została zastąpiona Omegą B.

Historia Opla Omegi - Lotus Omega

Historia Opla Omegi - Opel Omega B


Powrót do treści | Wróć do menu głównego