Opel Omega


Idź do treści

Zlot GMagazyn

Spoty i zloty

Team Omega

Zlot GMagazyn - 03.08.2013

W sobotę, 03 sierpnia 2013 roku na terenie salonu i serwisu Opla przy ulicy Modlińskiej odbył się, organizowany przez GMagazyn zlot miłośników samochodów wyprodukowanych przez GM. Na miejscu był nasz reporter - Zygmunt.

Halo, wóz... Halo, wóz... Zymunt, oddajemy Ci głos…Witam… Jestem Zygmunt i przeprowadze dla Was relacje ze zlotu GMagazynu.

C:\opelomega.pl\Pliki\Spoty i zloty\Zlot GMagazyn\01.jpg
Error File Open Error


Przedstawiciele Teamu Omega i Omega Klub Polska spotkali się dosc wczesnym rankiem na parkingu przy ulicy Jagiellońskiej 74. Mogliśmy poznać kolegów których do tej pory znaliśmy tylko z internetu ale były też znajome twarze.

C:\opelomega.pl\Pliki\Spoty i zloty\Zlot GMagazyn\02.jpg
Error File Open Error
C:\opelomega.pl\Pliki\Spoty i zloty\Zlot GMagazyn\03.jpg
Error File Open Error


Kolumne samochodów prowadził muminek. Niestety chyba zjadł go stres przed takim wyzwaniem i pomylił drogę. Na szczescie zostało mu to wybaczone po tym jak na miejscu zorganizowal szybszy wjazd na teren zlotu niż to przewidzieli organizatorzy. Po wjechaniu na teren zajęliśmy miejsca wyznaczone przez organizatora.

C:\opelomega.pl\Pliki\Spoty i zloty\Zlot GMagazyn\04.jpg
Error File Open Error
C:\opelomega.pl\Pliki\Spoty i zloty\Zlot GMagazyn\05.jpg
Error File Open Error
C:\opelomega.pl\Pliki\Spoty i zloty\Zlot GMagazyn\06.jpg
Error File Open Error
C:\opelomega.pl\Pliki\Spoty i zloty\Zlot GMagazyn\07.jpg
Error File Open Error
C:\opelomega.pl\Pliki\Spoty i zloty\Zlot GMagazyn\08.jpg
Error File Open Error

To tylko część naszej ekipy...


Ustawianie samochodów trwało jeszcze jakiś czas. O godzinie 11 rozpoczął się zlot. Organizatorzy przedstawili plan zlotu czyli co, gdzie i o której godzinie się odbędzie i rozpoczął się czas wolny. Większość uczestników przeznaczyła go na oglądanie samochodów. My również. A było parę fajnych "furek"…

SAMOCHODY

Na zlot przyjechaly zarówno nowe jak i troche starsze samochody. Bardzo fajne było to, że każdy mógł tam odszukać cos dla siebie.


KOMORY SILNIKA

Jedna z konkurencji w której można było zdobyć nagrody była najładniejsza komora silnika. Pomysły były różne ale przeważała koncepcja sportowa czyli wszelkiego typu rozporki, stożkowe filtry czy wykończenia w konkretnym kolorze


Ale trafiały się również perełki...

C:\opelomega.pl\Pliki\Spoty i zloty\Zlot GMagazyn\39.jpg
Error File Open Error


Byli tez ludzie którzy do tematyki komory silnika podeszli bardzo humorystycznie…

C:\opelomega.pl\Pliki\Spoty i zloty\Zlot GMagazyn\40.jpg
Error File Open Error
C:\opelomega.pl\Pliki\Spoty i zloty\Zlot GMagazyn\41.jpg
Error File Open Error
C:\opelomega.pl\Pliki\Spoty i zloty\Zlot GMagazyn\42.jpg
Error File Open Error


FELGI

Jednym z najbardziej widocznych elementów tuningu auta są felgi. Na tym zlocie również nie zabrakło ciekawych "bucików".


SPRZĘT AUDIO I ZABUDOWY BAGAŻNIKÓW

Pomimo, że na zlocie słychać było głownie niesamowity sprzęt naszego kolegi z OKP, Dominika, to znalazło się kilka fajnych pomysłów na zmniejszenie wartości przewozowej bagażnika i odebranie sobie słuchu przy użyciu skrzyni basowej.


NAKLEJKI

W kwestii tuningu duże pole do popisu mają producenci naklejek. To dość prosty sposób na wyrażenie swojej indywidualności i przekazanie innym uczestnikom ruchu ważnych informacji. ;-)


PODSUMOWANIE

Pomimo kilku wpadek to był bardzo fajny zlot. Uczestnicy z reguły mieli pomysł na swój samochód, czasem lepszy, czasem gorszy ale jednak było co pooglądać. Niestety organizatorzy nie do końca stanęli na wysokości zadania i zaliczyli sporo minusów. Minusami była z pewnością temperatura która wykańczała wszystkich bez względu na przynależność klubową. Oczywiście nie obwiniamy o to organizatorów ale już brak możliwości zakupienia jakiegokolwiek napoju był lekka wtopą. Ratowała nas troszeczkę pobliska stacja BP ale zdarzały się przypadki że jeśli ktoś pojechał na BP po napoje miał problemy z ponownym wjazdem lub postawieniem samochodu na poprzednim miejscu. Minusem było również to, że przerwy pomiędzy kolejnymi etapami zlotu nie były wypełnione żadnymi atrakcjami i wyglądało to tak, że prowadzący przez kilka minut prowadził jakąś cześć zlotu a później było dużo wolnego czasu do zagospodarowania we własnym zakresie. Niestety brak możliwości do zorganizowania sobie wolnego czasu skutkował tym, że wszyscy szukali skrawka cienia lub klimatyzowali się w swoich samochodach.

Nie zniechęciło nas to jednak i już nie możemy się doczekać kolejnego zlotu na który postaramy się pojechać.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego